Idealna sukienka dla Twojej sylwetki.

Idealna sukienka czy to możliwe?

Wiosenny sezon sprzyja odświeżeniu garderoby i powrotu do wielu interesujących, zwiewnych i kolorowych sukienek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie na każdej sylwetce, każda sukienka będzie wyglądała rewelacyjnie. Nie należy popadać w melancholię i zamartwiać się, ponieważ różne kształty figury, to zjawisko zupełnie normalne, jak odmienny kolor włosów czy koloryt skóry. Zatem należy skupić się na eksponowaniu swoich atutów, a przy okazji wybierając właściwy fason i stosując drobne sztuczki, maskować miejsca kłopotliwe. Znajdź z nami swój typ figury i ciesz się idealna sukienka na wiosnę, by zaspokoić swoje wszystkie skryte pragnienia.

Gruszka (zwana inaczej literą A)

To sylwetka spotykana najczęściej. Charakterystyczne cechy to: wąskie ramiona, raczej mały biust, płaski brzuch, szczupłe łydki i wyraźna talia. Problemem są szerokie biodra, spora pupa i masywne uda. W tym przypadku najlepiej optycznie poszerzyć linię ramion, powiększyć objętość biustu, wyeksponować wcięcie w talii oraz optycznie wyszczuplić obfite biodra i uda poprzez sukienki z wysokim stanem lub pasem czy szarfą przewiązywaną w talii. Dobre będą też rękawy szerokie, kimonowe, ¾ oraz dekolt w kształcie łódki. Wszystko, co sprawi, że górna część tułowia będzie wydawać się szersza, czyli jasne na górze i ciemne na dole, szerokie klapy i kołnierze, marszczenia, falbany, wzory oraz poziome paski. Dół powinien opływać biodra – idealne będą doły cięte z koła lub o linii trapezu.

 idealna sukienka

Jabłko

Przy tego typu sylwetce obserwujemy większe zaokrąglenie ciała, czyli większe piersi i szczupłe nogi oraz większy brzuch i szczupła pupa, a także brak wyraźnego wcięcia w talii. Antidotum będzie tutaj skupienie się na podkreśleniu linii biustu, wymodelowaniu i zaznaczeniu talii oraz wyeksponowaniu szczupłych nóg. Śmiało wybieraj fasony z podwyższoną talią, kopertowe zakładki i sukienki szyte z koła. Nie bój się krótszego dołu. Idealny będzie dekolt w serek lub duży kołnierzyk i krótki, szeroki rękaw.

 idealna sukienka

Klepsydra

Jest to sylwetka zrównoważona o bardzo dobrych proporcjach – ramiona i biodra pozostają w jednej linii z wyraźnie wciętą talią. To kształty bardzo kobiece, czyli pełny biust i okrągłe biodra oraz mocne uda. Jeśli jesteś klepsydrą, staraj się koniecznie eksponować biust i kształtne biodra oraz zarysowuj wąską talię. Idealne będą kroje dopasowane do ciała lub tylko na górze (jak te w stylistyce retro), a także sukienki gorsetowe (tuby) i modele z mocno zarysowaną talią. Jeśli chodzi o dekolt, postaw na serek lub łódkę oraz stosuj wąskie ramiączka, a także przewiązuj się paskami w talii. Dół może być plisowany albo o ołówkowym kroju z długością do kolan.

 idealna sukienka

Kolumna (zwana także chłopczycą)

Sylwetka ta charakteryzuje się szczupłą i smukłą sylwetką, długimi rękami, bez wyraźnie zarysowanego biustu, wąskimi biodrami i brakiem wcięcia w talii. W modzie typ ten postrzegany jest jako bardzo pożądany, zawłaszcza dzięki długim nogom.  Jednak jeśli któraś z was chce poprawić swój własny komfort i nadać sobie bardziej „krągłe” kształty, to powinna postawić na bardzo mocne podkreślenie talii za pomącą wyższego stanu lub przewiązanej szarfy albo paska. Możesz też nosić luźny model sukienki albo wybrać dół rozkloszowany lub tzw. tulipanowy. Noś swobodnie marszczenia, falbany i drapowania i eksponuj zgrabne nogi. Jako osoba szczupła możesz także śmiało eksperymentować ze wzorami i kolorami.

 idealna sukienka

 

 

Teraz już wiesz, że idealna sukienka jest w zasięgu twojej dłoni :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *