Moda biurowa, czyli nowoczesny dress code

Wydaje ci się, że moda biurowa musi być zawsze stonowana, zachowawcza, po prostu nudna? Że zasady związane z twoim zawodowym wyglądem strasznie cię ograniczają? Nic bardziej mylnego. Zobacz nasze wybrane inspiracje i zestawienia w biurowym stylu, stworzone specjalnie dla ciebie. Sprawdź jak ubrać się nowocześnie i świeżo, jednak wciąż utrzymując elegancję związaną z pełnionym stanowiskiem.

Moda biurowa inaczej 

Otóż swój zawodowy wizerunek możesz w bardzo prosty sposób odświeżyć i unowocześnić wybierając np. kobaltowy albo biały garnitur, zamiast standardowej czerni czy szarości. W przypadku sukienek przejrzyj ofertę nie tylko tych z kategorii ‚office day’, ale również tuniki, sukienki koktajlowe i sukienki maxi. Wiele z nich swym kolorem i prostym krojem wpisuje się w ramy „dress code”, a jednocześnie będą miłą odmianą w postrzeganiu Ciebie przez innych. Śmiało, wybierz także granatowy lub czarny jeans, zamiast klasycznych materiałowych spodni. Z kolei jeśli biała koszula, to nie ta wąska z krótkim rękawkiem, a dłuższa typu oversize.

Nie dajmy się nudzie, ani w życiu ani w pracy. Moda biurowa nie musi być „pod linijkę”, pozwólmy sobie czasem na pewien luz i inwencję twórczą. Zobacz nasze propozycje, w tym sukienki biurowe.

moda biurowa

moda biurowa

Pamiętaj, że bardzo wiele można zmienić samym żakietem czy marynarką. Bo szczegół tkwi w kolorze, modelu, fasonie. Wystarczy do klasycznego stroju dobrać odcienie o niestandardowej formie i już nasza osobista ekspresja będzie właściwe podkreślona. Nie należy bać się koloru. Oczywiście nie mówimy tutaj o energicznej pomarańczy czy neonowej żółci, ale pastelowych odcieniach, które odnajdą się w biurze równie dobrze, co w niezobowiązujących sytuacjach prywatnych.

moda biurowa

moda biurowa

Zasada o której warto pamiętać, to nie łączyć w stroju więcej niż trzech kolorów. Wtedy istnieje niewielka szansa, że coś źle dobierzemy i zaburzymy naszą harmonię. Naturalnie niebagatelną w tym wszystkim rolę, odgrywają wszelkie dodatki i akcesoria. Nie jest tajemnicą, że za sprawą odpowiedniej biżuterii zmieniamy charakter stroju i podkreślamy okazję lub po prostu swoją pozycję. Tak samo jest z butami i torbą. Kolorowe albo metaliczne szpilki na pewno staną się idealnym wyróżnikiem stroju, tak samo jak torba, która prócz tego, że ma wyglądać, musi także pomieścić wszystkie podręczne biurowe rzeczy, a czasem i laptopa. Dlatego warto wybrać taką, która prócz mocnych uchwytów, będzie posiadała pasek do noszenia na ramieniu. Modnym akcentem w biurowej oprawie może być też kolorowa chusta albo apaszka, a także prawidłowo dobrany kolor paznokci.

moda biurowa

moda biurowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *