Eleganckie buty męskie dla pasjanatów mody

Buty, które nosisz są Twoją wizytówką. Zdanie to można odnieść do obydwu płci. But musi być czysty i zadbany. Marynarka od najlepszego krawca w mieście wyblaknie, jeśli po spojrzeniu w dół okaże się, że założone obuwie jest dziurawe, zabłocone, z widocznymi śladami użytkowania. Wyobraź sobie sportowe obuwie tracące podeszwę albo niegdyś eleganckie buty męskie w niczym nie przypominające stylowych butów, którymi kiedyś zapewne były. Nie świadczy to najlepiej o posiadaczu, prawda?

Prawdziwy mężczyzna nie ukrywa uczuć, nie stara się być na siłę męski. Jest zadbany, ale nie przesadnie. Dobrze się ubiera i ładnie pachnie. Zwraca uwagę na to, aby wyglądać schludnie. Ubranie, które ma na sobie jest czyste i wyprasowane a na stopach ma wypastowane, stylowe buty. Nielicznie wciąż trzymają się stereotypu, jakoby jedynie kobieta miała „przyzwolenie na dbanie o siebie”.

Wybór zależny od okazji

Buty muszą pasować do okazji oraz do reszty stroju (chociaż w tym drugim wypadku dozwolona jest pewna swoboda). Na uroczystą kolację lepiej odpuścić sobie buty sportowe i postawić na eleganckie buty męskie, na których nogawka spodni garniturowych ładnie się ułoży a one same poświadczą o stylu i kulturze. Chcesz zaimponować kobiecie albo klientowi podczas ważnej rozmowy? Załóż stylowe buty, które mogą pozytywnie wpłynąć na efekt spotkania. Pierwsze wrażenie można przecież zrobić tylko raz, prawda?Z drugiej strony idąc do baru czy na spacer lepiej wybrać buty wygodniejsze, mniej formalne, takie, które są poradzą sobie z trudniejszymi warunkami.

Jeśli chodzi o dopasowanie butów do stroju ,tak jak zostało to wyżej napisane, obowiązuje większa elastyczność. O ile kiedyś nie do pomyślenia było pójść na studniówkę czy wesele w trampkach, to teraz obserwuje się tendencje do casualowego wykończenia stroju. Owszem, można podchodzić z większym luzem, jednak w nie zawsze i wypada to podkreślić. W sytuacjach formalnych, w których twój zewnętrzy wizerunek uzależni powodzenie spotkania, nie uciekniesz od nałożenia odpowiednich, wyjściowych i eleganckich butów męskich.

Dlaczego warto inwestować w dobre, eleganckie buty męskie?

O buty trzeba dbać, bo powinny nam służyć dłużej, niż  jeden sezon. Im lepszy materiał z którego zostały wykonane, tym dłużej posłużą. Oczywiście, nie wystarczy sam materiał: buty same się nie wyczyszczą i nie wypastują. Eleganckie buty męskie wymagają również wcześniejszego zaimpregnowania (proces ten chroni skórę przez wilgocią) oraz wkładania prawideł, dzięki którym wszelkie zagniecenia na powierzchni skóry będą miały szanse na wyprostowanie się i będą mniej widoczne. Twoja troska powinna być odpowiednia, zwłaszcza gdy zainwestowałeś ładną kwotę na eleganckie buty. Męskie trendy promują nowe wzory i kolory ale wciąż najpopularniejsza jest klasyka.

Eleganckie buty męskie powinny stanowić świadectwo stylu, charakteru i kultury mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *